Lassan arra sem lesz már ember az LMP-ben, hogy lekapcsolja a villanyt
Csárdi Antal képviselő egyelőre nem hagyta el a párt parlamenti frakcióját, de a tavaszi ülésszakig megteszi, így megszűnik a képviselőcsoport.
Az LMP szerint mivel a jegybank felügyeleti mulasztásai is közrejátszottak a brókerbotrányok megtörténtében, ezért az MNB-nek részt kellene vállalnia a kártalanításban. Schmuck Erzsébet sérelmezte azt is, hogy a kabinet „a Tarsoly Csabával való összefonódása” miatt másképp kezeli a Quaestor ügyfeleit, mint a többi csődbe ment brókercégéit.
Az LMP csütörtökön felszólította a Magyar Nemzeti Bankot (MNB), hogy vegye ki a részét a Quaestor-károsultak megsegítésében. Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője erről csütörtökön, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján beszélt. Hangsúlyozta, a kormány a brókerbotrányokkal összefüggésben „mindent elrontott, amit el lehetett”. Az LMP egyebek mellett nem értett egyet azzal, hogy a kabinet a „Tarsoly Csabával való összefonódása” miatt a Quaestor-károsultakat kiemelte a többi csődbe ment brókercég ügyfelei közül, utóbbiakat pedig látványosan magukra hagyta – fejtette ki a párt elnökségi tagja.
Schmuck Erzsébet szerint ráadásul a Quaestor 32 ezer pórul járt ügyfelét is becsapta a kormány, hiszen olyan törvénnyel próbált segíteni, amelyről tudni lehetett, azt a bankok az Alkotmánybíróság elé viszik. A testület döntéséig pedig a Qauestor-károsultak csak legfeljebb 6 millió forintos összegig kaphatják vissza veszteségüket, további, 30 millió forintig terjedő kárigényükre várniuk kell.
Az LMP szerint a – devizahitelesek problémájához hasonlóan – a jegybank felügyeleti mulasztásai is közrejátszottak a brókerbotrányok megtörténtében, ezért az MNB-nek részt kellene vállalnia a kártalanításban – húzta alá Schmuck Erzsébet, aki szerint a központi banknak most meg kellene előlegeznie a teljes Quaestor-kártalanítás 70 milliárd forintos összegét, és azt a későbbiekben az Alkotmánybíróság döntésétől függően terhelhetné tovább a bankokra.